Wielospecjalistyczne Centrum Chirurgii Ambulatoryjnej Kontakt: 0048 502 660 680, [email protected]
 
Wersja Polska English Version
ŻYLAKI Pajączki
 
CENNIK Laryngolog Diagnostyka

Leczenie pajączków

Skleroterapia, obliteracja

To bardzo skuteczna metoda leczenia żylaków oraz poszerzeń żylnych zwanych potocznie "pajączkami".

Polega na wstrzyknięciu do żyły substancji powodującej kontrolowaną reakcję zapalną ściany naczyniowej, co prowadzi do obkurczenia, zamknięcia naczynia i w efekcie zniknięcia poszerzonych splotów żylnych lub pajączków. Wstrzyknięcia płynu obliterującego chirurg wykonuje za pomocą bardzo cienkich igieł, co sprawia, że ukłucia są niemal bezbolesne.

Zabieg skleroterapii wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa na ogół 20-30 minut. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie specjalnej pończochy lub specjalistycznych bandaży. Od razu po zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności, co więcej dłuższy spacer bezpośrednio po zabiegu jest wręcz wskazany.

W Centrum Finezja, zabiegi skleroterapii przeprowadzamy przy użyciu oświetlacza naczyniowego. Metoda ta polega na oświetleniu skóry specjalnym zródłem światła, które umożliwia zlokalizowanie niewidocznych podczas zwykłego badania USG drobnych naczyń zasilających, których zamknięcie zwiększa w znaczący sposób efektywność zabiegu jak również daje możliwość zmniejszenia ilości podawanego leku.

Skleroterapia piankowa

W naszym Centrum stosujemy również metodę obliteracji piankowej polegającą na wstrzyknięciu do żyły leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle, lepiej przylega do ścian naczyń, co znacznie podwyższa efektywność zabiegu. Metoda ta jest stosowana do leczenia poszerzonych splotów żylnych a także większych żylaków.

© 2020 NZOZ "Finezja"