Wielospecjalistyczne Centrum Chirurgii Ambulatoryjnej Kontakt: 0048 502 660 680, [email protected]
 
Wersja Polska English Version
ŻYLAKI Pajączki
 
CENNIK Laryngolog Diagnostyka

Pajączki

Bardzo częstym powodem zgłaszania się pacjentów do naszego Centrum jest chęć pozbycia się szpecących nogi "pajączków".

Są one uważane przez bardzo wiele osób za defekt jedynie kosmetyczny, niegroźny dla zdrowia. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że pajączki mogą być pierwszym objawem schorzeń układu żylnego kończyn dolnych, które to schorzenia, nieleczone mogą prowadzić w przyszłości do groźnych powikłań.Dlatego jeśli na nogach pojawią się pierwsze zmiany, należy zgłosić się do chirurga specjalizującego się w dolegliwościach żył - flebologa.

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w naszym Centrum lekarz zawsze wykonuje badanie USG - Doppler, pozwalające ocenić wydolność układu żylnego. Na podstawie tego badania podejmuje decyzję o metodzie leczenia.

Zmiany żylakowe, pajączki umiejscowione na podudziach, udach, a którym nie towarzyszą poważne uszkodzenia głównych powierzchniowych pni żylnych, są wskazaniem do przeprowadzenia skleroterapii - ostrzykiwania. Natomiast liczne pajączki i poszerzenia żylne umiejscowione w okolicach kostek i stóp prawie zawsze świadczą o zaawansowanej chorobie całego układu żylnego i wymagają kompleksowego leczenia.

© 2020 NZOZ "Finezja"