Wielospecjalistyczne Centrum Chirurgii Ambulatoryjnej Kontakt: 0048 502 660 680, [email protected]
 
Wersja Polska English Version
ŻYLAKI
 
Pajączki CENNIK Laryngolog Diagnostyka

Leczenie żylaków

Współczesne leczenie to zabiegi maksymalnie oszczędzające żyły. Umożliwiają to zabiegi zwane ogólnie mikroflebektomią. Po zlokalizowaniu niewydolnych zastawek przy pomocy ultrasonografu Dopplera i zbadaniu stanu żył głębokich, dokładnie oznacza się miejsca, gdzie występują żylaki. Następnie w miejscach tych wykonuje znieczulenie miejscowe (podobne do tego, jakie stosuje się przy usuwaniu zęba) i poprzez mikronacięcia (1 - 5 mm) usuwa się niewydolne odcinki żył.

Taki zabieg ma wiele zalet. Po pierwsze - nie trzeba stosować znieczulenia ogólnego czy ponadoponowego. Po drugie - oszczędza się zdrowe odcinki żył, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane do konstruowania obejść zniszczonych przez miażdżycę naczyń wieńcowych. Po trzecie - natychmiast po operacji pacjent wstaje i normalnie chodzi, rusza się, tym samym zmniejsza się ryzyko powstania pooperacyjnych zakrzepów. Nie traci się też czasu na długą rekonwalescencję, co szczególnie sobie cenią ludzie bardzo aktywni zawodowo, którzy, "nie mają czasu, żeby chorować". Po czwarte - jest to operacja bardzo delikatna, dlatego nie ma bólów pooperacyjnych i powikłań. Po piąte - operacja ta daje świetny efekt estetyczny - nie ma widocznych blizn pooperacyjnych.

Skleroterapia piankowa

W naszym Centrum stosujemy również metodę obliteracji piankowej polegającą na wstrzyknięciu do żyły leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle, lepiej przylega do ścian naczyń, co znacznie podwyższa efektywność zabiegu. Metoda ta jest stosowana do leczenia poszerzonych splotów żylnych, a także większych żylaków.

Efekty leczenia:

© 2020 NZOZ "Finezja"